2020-01-20

Telefono funkciją, kuri gali išgelbėti gyvybę (video)

Pirmosios pagalbos priimamojo gydytoja Julija Tomson (ang. Julia Thomson) savo Facebook paskyroje nuogąstavo, kad dauguma žmonių nežino apie gyvybę galinčią išsaugoti telefono funkciją ir dėl to nukenčia ligoninės personalo galimybės greitai ir operatyviai sužinoti apie nukentėjusio ir be sąmonės tuo metu esančio ligos istoriją, susisiekti su artimaisiais. Nors atvežtas pacientas turi su savimi mobilųjį telefoną, dažniausiai jis būna užrakintas ir priimamojo personalas neturi prieigos nei prie kontaktinių duomenų, nei prie bendrinės asmens tapatybę nustatyti leidžiančios informacijos.Mūsų telefonuose yra galimybė nustatyti prieigą į kritišku atveju reikalingus duomenis. Kokie duomenys bus rodomi sprendžiate jūs. Daktarė ragina visus nedelsiant nustatyti prieigą ir nurodyti bendrinę informaciją, padėsiančią nelaimės atveju greičiau suprasti paciento situaciją ir adaptuoti gydymą. Ypatingai svarbu šią funkciją atlikti savo vaikų telefonuose.
Nustatymas Android telefone:
Užrakinto telefono ekrane, spauskite ant funkcijos ‘skambutis pagalbos numeriu‘. Ekrane atsiranda skaičiai skambinti, o virš jų mygtukas ‘skubios pagalbos informacija‘. Paspaudus ant jo galėsite lengvai suvesti norimus rodyti duomenis, kuriuos ligoninės personalas pasieks tokiu pat būdu. Čia galima nurodyti ir kontaktinius asmenis, kuriems būtų skambinama nelaimės atveju.
Instrukcija kaip nustatyti šiuos nustatymus Android įrenginiuose (Anglų kalba)

Nustatymas Iphone telefone:
Sukurti medicininę kortelę galite pasinaudoję „Health App”. Atkreipkite dėmesį, ar funkcija ‘rodyti,kai telefonas užrakintas‘ aktyvuota.
Instrukcija kaip nustatyti Medical ID iphone telefonuose Anglų kalba